Dla dzieci i młodzieży

W Piaskownicy działa Klub Rodziców, który jest przygotowany na przyjęcie rodziców z maluchami od pierwszych miesięcy życia. W programie znajdują się zajęcia i ćwiczenia o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Maluchy uczestniczą w zajęciach multisensorycznych, które uruchamiają i koordynują pracę zmysłów i ciała, ćwiczeniach umuzykalniających, wprowadzających do nauki języka angielskiego, rozwijają też układ kostno-stawowy poprzez taniec i rozciąganie.

Dla maluchów powyżej 3. roku życia organizowane są zajęcia plastyczne, edukacyjne (kursy językowe) oraz taneczno-muzyczne, jak rytmika dla maluchów i balet klasyczny.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą rozwijać zainteresowania artystyczne na warsztatach teatralnych, muzycznych, jak i tanecznych (taniec nowoczesny, taniec cheerleaderek w grupie). Raz w tygodniu prowadzone są zajęcia plastyczne. Odbywają się też lekcje języków obcych i warsztaty naukowe.

Klub służy wsparciem logopedycznym, organizuje też gimnastykę korekcyjną, jak i zajęcia z capoeiry – brazylijskiej sztuki walki i tańca.

Dla rodzin

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza jest bezpłatny. Honorujemy również Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

W Piaskownicy dorośli mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych. Mogą zadbaćo zdrowy kręgosłup, poznać korzyści płynące z uprawiania jogi, pilatesu lub wybrać się na aerobik, capoeirę czy zumbę. Warto zaopatrzyć się w Karnet Fintess Open, który uprawnia do wejścia na każde zajęcia ruchowe w klubie bez ograniczeń. Inne dostępne propozycje to kursy rysunku i malarstwa, obsługi komputerów oraz tańca towarzyskiego.

W Piaskownicy działa Klub Seniora, w ramach którego zajęcia dopasowane są do potrzeb osób w wieku powyżej 60. roku życia. Seniorzy dwa razy w tygodniu spotykają się na gimnastykę, trenują pamięć, wybierają się na wycieczki do muzeów, korzystają z zajęć rekreacyjnych i wielu innych atrakcji. Specjalnie z myślą o seniorach ułożono również plan kursów języków obcych.

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Piaskownica
Klub Piaskownica
Klub Piaskownica
Klub Piaskownica
Klub Piaskownica
Klub Piaskownica

Klub Piaskownica

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.